вторник, 29 ноября 2016 г.

Як прищепити дітям любов до письма

http://childdevelop.com.ua/articles/edu/2798/



      Усі ми знаємо, що чим більше людина читає, тим грамотніше вона пише. Але постійна практика письма не менш важлива, й у становленні грамотної, освіченої людини обидва заняття йдуть пліч-о-пліч. Але якщо діти не завжди охоче беруться навіть до читання, то як їм прищепити любов до письма? Досягнення цієї мети може потребувати багато зусиль, але все ж це не так важко, як може здаватися. Пропонуємо шість способів, як цього досягти.

среда, 23 ноября 2016 г.

                                                       
               30  листопада відбудуться батьківські збори.
  
   Початок  о 18.00 год
                                                                         Класний керівник

Есе "СИНИЧКА


       Синичку можна бачити біля людських осель взимку, коли багато інших птахів відлетіло у теплі краї. Вона — дуже корисна осіла пташка.
        По-перша, є окрасою нашої зимової природи, бо в теплу пору ховається від людського ока в лісах, де багато їжі. По-друге, синички, як багато їнших птахів, знищують комах–шкідників, рятують дерева та кущі. По-третє, коли вони поїдають плоди, насіння падає на землю. Так воно розноситься  на великі відстані, де з нього виростають рослини.
          Синички є нероздільною частиною природи. Тому треба обе­рігати синичок.

Невгамовні дослідники Оксана Іваненко Лісові казки

https://www.youtube.com/watch?v=YYQ5OuO_bSc

Оксана Іваненко "Синичка"







- Що хмаринка розказала сонечку про синичку?

Усміхніться

                                          «Дрімаючий» талант



– Максиме,  – каже вчителька, – хотіла би я знати,
чому ти весь час позіхаєш, коли дивишся в підручник!
Максим  зітхнув і скромно відповів:
– То в мені, Віталіє Богданівно,
талант дрімає…

Кольорова річка

Колумбійську річку Каньо Кристалес (Кришталева річка) називають найкрасивішою у світі. А тамтешні мешканці дали їйрічка 3назву «Річка п’яти кольорів». Різноманітні водорості та мохи блакитного, зеленого, жовтого, червоного і чорного кольорів з червня по листопад роблять її неймовірно барвистою. У цей час тут найбільше туристів.

https://nbu4kids.wordpress.com/category/30%b4%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%bc-%d1%87%d0%be%d0%bc%d1%83%d1%87%d0%ba%d0%b0%d0%bc/page/%d/ - джерело 

«Крокодилячі сльози»

Давно став загальновідомим вислів «крокодилячі  сльози». Говорять так про лицемірну людину, що удавано сумує за товаришем, якомукрокодил 2заподіяно зло. Крокодили й справді проливають багато сліз. Але не із жалю, звичайно, а від надмірної кількості солей. Нирки плазунів – недосконалий інструмент. Тому для виведення з організму зайвих солей у рептилій розвинулись особливі залози, які допомагають ниркам. Залози, які крокодил 6виділяють розчинні солі, розміщені біля самісіньких очей крокодила.крокодил 3 Коли вони працюють на повну силу, здається, ніби жорсткий хижак плаче гіркими слізьми. Сольові залози є в морських черепах та змій і морських ящірок – ігуан.

В гостях у казкарки


Оксана Іваненко народилася 13 квітня 1906 року в Полтаві в інтелігентній сім’ї. Її батько був редактором газети, мати працювала вчителькою. Культ художнього слова, книги панував у родині Іваненків. У шість років Оксана видає власний рукописний журнал «Гриб», куди вміщує і свою першу казку.

Самостійна робота " Усні обчислення"


Варіант ІІ
1. До 56 додайте 42.

Самостійна робота "Усні обчислення "

  Варіант  І 

 1. До 46 додайте 43.

вторник, 22 ноября 2016 г.

ХVІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Завдання ІІІ (обласного) етапу конкурсу


3 клас
І Варіант

Прочитай текст і виконай  завдання:

____________________________________

Гола земля промерзла, а зима все ще не наступала. Але ось потепліло, і до вечора пішов сніг. Виликі пухнасті сніжинки закружляли в повітрі навколо дуба. З кожною хвилиною їх ставало більше, і нарешті зхмар повалив сніг пластівцями ...

Контрольна робота з літературного читання. Мовчазне читання

                                           
        Прочитай мовчки  уважно текст протягом трьох хвилин . Постав позначку простим олівчиком, де ти зупинився по закінченні виділеного для читання  часу.  Дочитай текст до кінця. (Текст читаєш лише один раз) Дай відповіді на подані запитання .


понедельник, 21 ноября 2016 г.


Роль щеплення в житті дитини

             Все частіше і частіше останнім часом звучить від батьків фраза — «Ми відмовляємось  від  щеплення  своєї дитини».
А  причини відмови пояснити не можуть, і негативних прикладів не наводять, але висновки категоричні — «Ні».
І  починається  тривала  переконлива  бесіда  з  кожною мамою, татом, бабусею  та  іншими  про  необхідність і нагальну потребу в вакцинації дітей в наш час. Раніше внаслідок інфекційних захворювань помирало дуже багато дітей і дорослих. Тому виникнення вакцинопрофілактики є надзвичайно визначним досягненням медицини.

Що повинні знати учні 3 класу

        Державні вимоги до рівня знань учнів 3 клас з базових                                       дисциплін
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів 3 класу з української мови
Учень:


Вироби технікою торцювання





Василь Сухомлинський 

Красиві слова і красиве діло
     Серед поля стоїть маленька хатина. її побудували, щоб у негоду люди могли сховатися й пересидіти в теплі.
      Одного разу серед літнього дня захмарило й пішов дощ. А в лісі в цей час було троє хлопців. Вони сховалися в хатинці й дивилися, як з неба ллє, мов з відра.
Коли це бачать: до хатини біжить ще один хлопчик.Незнайомий. Мабуть, з іншого села.Одежа на ньому була мокра, як хлющ. Він тремтів од холоду.

Читаємо. Навчаємось. Мудрішаємо.

Василь Сухомлинський 

Горбатенька дівчинка
     Клас розв'язував задачу. Учні схилились над зошитами. Коли це у двері хтось тихо постукав.
—    Відчини двері й подивись, хто там стукає,— мовив учитель.
     Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, живенько відчинив двері. До класу зайшов директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п'ять пар очей впилися в незнайому дівчинку.
      Вона була горбатенька.


Читаємо. Навчаємось. Мудрішаємо.


 Василь Сухомлинський 

Найгарніша мама
(казка)
      Випало Совеня із гнізда та й повзає лісом. Далеко забилось, не може знайти рідного гнізда. Побачили птахи малого – некрасивого, з великою головою, вухатого, банькатого, жовторотого.
Побачили та й питають, дивуючись:
–       Хто ти такий? Де ти взявся?

Життєвий шлях видатного педагога Василя Сухомлинського


   


       Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені
 Т. Г. Шевченка.

воскресенье, 20 ноября 2016 г.

Династія силачів

поддубний 1Ціла епоха пов’язана в історії вітчизняного і світового спорту з іменем І.М. Піддубного, який 45 років провів на борцівському килимі і 33 роки поспіль нікому не поступався поясом чемпіона світу.
За твердженням Івана Максимовича, ще більшу фізичну силу мав його батько – Максим Піддубний. Він легко брав на плечі два 5-пудових мішки ( 110 кг), піднімавподдубний 2 вилами цілу копицю сіна, жартома зупиняв будь – який віз, схопивши його за колесо, валив на землю за роги величезних бугаїв. Дужим був іподдубний 3молодший брат І.М. Піддубного – Митрофан. Якось він витягнув з ями вола вагою 18 пудів(майже 300кг), а одного разу розважив публіку, протримавши на плечах поміст з оркестрантами, які грали «Многая літа».

Як зацікавити дітей книжками


                                                   Шановні батьки!
книжка 3Якщо у вас є маленька дитинка, то ця інформація вас зацікавить.
Коли малюк бере до рук свою першу книжечку, він відчуває цілу низку емоцій: цікавість, здивування, захоплення. І дуже важливо, щоб ці перші емоції не опускалися до рівня байдужості, а переростали в любов до книжки. Як же зацікавити дитину читанням і як прищепити бережливе ставлення до книжок?                                         Показуйте гарний приклад.
книжка 5Нікому не секрет, що дітки в усьому копіюють своїх батьків. Тож аби малюк любив книжки, потрібно, щоб їх любили передусім мама з татком! Важливо мати в домі бібліотечку – хоча б маленьку, на поличку – дві, але «активну» – тобто таку, з якої щодня вибирають книжечку під настрій.  Знаходьте час для читання – і для себе, і для дитини. Саме в читальній домашній атмосфері зароджується любов до книжки!
Вибирайте якісну дитячу літературу. книжка 2
Дитяча книжка має бути цікавою, яскравою, доброю та пізнавальною. А ще – гарно оформленою, адже дітки передусім люблять розглядати малюнки!
Читайте  разом!
книжка 4Читайте малюкові казки та вірші, розглядайте разом із ним малюнки ( запитуйте, що там зображено, загадуйте знайти певний предмет на малюнку тощо) та обговорюйте прочитане. Так ви зміцните стосунки, а також виховаєте в дитини гарне ставлення до книжок.
Ставтеся до книжок шанобливо.
книжка 1Привчайте дитину до певних правил. Не можна: брати книжку брудними руками, малювати  чи писати в книжках, загинати або рвати сторінки, розкидати книжки по кімнаті, ходити по них ніжками. Виділіть для дитячих книжок окреме місце, куди дитина зможе діставати і класти книжку після читання. А якщо якась книжечка порветься, влаштуйте «Лікарню для книжок» – і разом з малюком підклейте порвану сторінку.
Запишіться до бібліотеки.
книжка 6У бібліотеку – світ де живуть книжки, – записують маленьких діточок, з будь – якого віку. Приведіть  в бібліотеку малюка, розкажіть йому, що це за місце, виберіть і подивіться якусь книжечку… Якщо книжечка сподобалася, запишіть її та читайте вдома.
Виховуючи в дитини любов до книжок, прислухайтеся до її думок, бажань та інтересів. Пам’ятайте: любов не має бути насильною та примусовою!
Більше дізнайтеся:
Любов із першої сторінки, або як зацікавити малят книжками // Мамине сонечко. – 2015. –  № 7– С. 9.
https://nbu4kids.wordpress.com/2016/05/10/%D1%8F%D0%BA-%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8/#more-24794 - джерело 

суббота, 19 ноября 2016 г.

Тополя


                                                    
тополя 6Парки наших міст прикрашає тополя. Тополя особлива тим, що росте дуже швидко. За короткий час вона може сягнути значних розмірів. За рік тополя виростає на 1,5 – 2 метри. Це дерево невибагливе і не потребує особливоготополя 7догляду.Тополя частіше, ніж інші дерева, використовується для озеленення вулиць. У місті тополя виконує роль санітара. Вона очищує його від пилу і кіптяви та виділяє в повітря багато кисню.

https://www.youtube.com/watch?v=6EviaP_hMbc - аудіоказка "Лисичка і Журавель"


ІВАНУ ФРАНКУ – 160 РОКІВ
За величиною й багатством творчої спадщини Іван Франко не має рівних собі в історії української культури, літератури. 
Він – поет, прозаїк, драматург, фольклорист, літературознавець, мовознавець, філософ, історик, економіст, журналіст, публіцист, бібліограф, перекладач, педагог. Щоб уявити собі, що таке праця такого генія, як Іван Франко, нагадаємо лише одне: 50 томів його творів, виданих у Києві в 70-80-і роки, ледве охоплюють половину всього ним написаного

Цікаві факти з історії життя Івана Франка


франко 927 серпня минає 160 років від дня народження  І. Франка. У   І. Франка  було багато псевдонімів – Джеджалик, Брут Хома, Мирон, Кремінь, Живий, Марко, (усього близько 100 псевдонімів).Франко 4
Львів – місто Франка, де він прожив сорок років  із відпущених йому Богом шістдесяти. У цьому місті він жив, творив, навіть був увязнений у Львівську темницю. Кожна вулиця пам’ятає його, кожна хата, кожен парк. Він присвячував Львову вірші, був щиро захоплений цим містом. Можна сміливо казати, що Львів  – місто Івана Франка.

пятница, 18 ноября 2016 г.

КАЗКА ПРО ОХА-ЧАРОДІЯ + завдання


В тридев'ятім славнім царстві,
Де колись був Цар-Горох,
Є тепер на господарстві
Мудрий пан, вельможний Ох.
Сам той Ох на корх заввишки,
А на сажень борода,
Знає край і вздовж і вширшки,
І кому яка біда.
Чи хто правий, чи неправий,
Чи хто прийде сам, чи вдвох, -
Всіх приймав пан ласкавий,
Тільки треба мовить "Ох".



Леся Українка

Леся Українка була справжньою поетичною квіткою нашої прекрасної землі, вона була, є і буде нашою славою, нашою гордістю, одною з найповнозвучніших струн душі українського народу.

среда, 9 ноября 2016 г.

http://moviestape.com/katalog_multfilmiv/multfilm/2899-pinokkio.html

Мультфільм виробництва студії "Дісней" 1940 року випуску. Дуже цікаво! Рекомендую!

Пригоди Піноккіо (Уривок)

   
     На початку казки йдеться про те, як столяр Вишня  робив  з дерева ніжку для столика. Коли майстер заходився тесати дерев'яне поліно, воно почало плакати і сміятися, мов дитя.

Майстер Вишня подарував поліно своєму приятелеві Джеппето, який зробив з нього дерев'яну ляльку — Піноккіо. У ляльки за кілька хвилин виріс довжелезний ніс. Шнбккіо одразу ж повів себе як бешкетник. Він утік від свого батька на вулицю, де його ледве встиг схопити за ніс поліцейський.

Джеппето продав свою єдину куртку, щоб купити Піноккіо буквар. Піноккіо пообіцяв не пустувати і ходити до школи.
Але сталося інакше...

Прочитай, як розпочиналися неймовірні пригоди Піноккіо.


24 листопада минає 185 років від дня народження італійського письменника Карло Коллоді.
Карло Коллоді (справжнє ім’я Лоренціні), автор книги «Пригоди Піноккіо»,народився 24 листопада 1826 року у Флоренції у родині Доменіко Лоренціні, який служив кухарем у маркіза Гінорі. Карло був старшим із десятьох дітей. Влітку їх відвозили у містечко Коллоді, на батьківщину матері. Саме назву містечка свого дитинства Карло, зайнявшись журналістикою, взяв за псевдонім, з яким увійшов до літератури.


Перший письменник нашої землі