суббота, 19 ноября 2016 г.

Тополя


                                                    
тополя 6Парки наших міст прикрашає тополя. Тополя особлива тим, що росте дуже швидко. За короткий час вона може сягнути значних розмірів. За рік тополя виростає на 1,5 – 2 метри. Це дерево невибагливе і не потребує особливоготополя 7догляду.Тополя частіше, ніж інші дерева, використовується для озеленення вулиць. У місті тополя виконує роль санітара. Вона очищує його від пилу і кіптяви та виділяє в повітря багато кисню.

тополя 1Уважно подивіться на тополині листочки. Зверху вони блискучі, темно – зелені, а знизу – світлі, з білим опушенням. Таке опушене листя здатне вловлювати з повітря багато пилу. Він осідає на волосках, а сильні зливи змивають його. Якщо ж повітря дуже забруднене, тополя подає сигнал біди – листя стає мілким, вкривається плямами, рідіє.тополя 5
Цвіте тополя ранньою весною, ще до того, як розпустяться на ній перші листочки. Вже в кінці травня на дереві дозрівають плоди – коробочки з великою кількістю дрібного насіння. Насіння вкрите довгими шовковистими волосками – в народі їх називають тополиним пухом. тополя 3Коробочки лопаються, і вулиці вкриває «біла заметіль». Пух швидко вбирає вологу, створюючи сприятливі умови для проростаннятополя 8 насіння. Насінина набухає за 4 години, а через 8-10 годин у неї з’являється корінець.
З м’якої і легкої деревини тополі роблять фанеру, папір. Тополині бруньки використовують у косметології.
Тополя – символ України. Їй присвячено багато пісень, складено легенди.

Комментариев нет:

Отправить комментарий