вторник, 29 ноября 2016 г.

Як прищепити дітям любов до письма

http://childdevelop.com.ua/articles/edu/2798/



      Усі ми знаємо, що чим більше людина читає, тим грамотніше вона пише. Але постійна практика письма не менш важлива, й у становленні грамотної, освіченої людини обидва заняття йдуть пліч-о-пліч. Але якщо діти не завжди охоче беруться навіть до читання, то як їм прищепити любов до письма? Досягнення цієї мети може потребувати багато зусиль, але все ж це не так важко, як може здаватися. Пропонуємо шість способів, як цього досягти.


1. Будьте гідним прикладом
     Шановні батьки! Ви повинні бути гідним прикладом для наслідування. Одним словом, практикуйте на ділі те, про що ви кажете у своїх настановах. Вам не обов'язково виводити у світ свій черговий бестселер, але якщо ви продемонструєте захопленість творчим процесом, чи то написання короткого вірша, оповідання, опис рецепта вашої улюбленої страви, робота над презентацією в PowerPoint для вашого шефа – неважливо, таким чином ви покажете відкритій для сприйняття дитині, що письмо є дуже важливим заняттям.
2. Запропонуйте дитині завести блог
    Запропонуйте майбутньому Сковороді або Бредбері почати записувати свої щоденні думки та спостереження у власному блозі. Для початку дитина може назвати його більш скромно, наприклад, «Записки другокласника Мишка», і записувати туди всі свої враження, накопичені за день. На просторах Інтернету є десятки безкоштовних блог-платформ, які дозволяють скеровувати налаштування конфіденційності, такі як «Блог доступний тільки мені», «Блог доступний тільки друзям» або «Блог доступний усім».
3. Приділіть сімейний час писемній творчості
     Практикуйте хоча б раз на тиждень такий захід за участю всіх членів сім'ї. Запропонуйте дітям описати суть проблеми та свої роздуми на тему тієї новини, яку ваша родина найбільше обговорює на поточному тижні. Потім нехай діти зачитають своє бачення проблеми й міркування з цього приводу, а дорослі вислухають і долучаться до обговорення. Така вправа допоможе дітям не тільки краще викладати свої думки в письмовій формі, а й упевненіше виступати перед аудиторією слухачів.
4. Улаштуйте конкурс
     І вдома, й у школі діти люблять змагатись, а батьки та вчителі мають право винагороджувати їхні зусилля. Запропонуйте дітям позмагатись у написанні найцікавішого або найвеселішого оповідання і в якості винагороди запропонуйте, наприклад, похід у 3D-кінотеатр під час вихідних. Якщо у вашої дитини немає братика чи сестрички, вона може змагатися зі своїми найближчими друзями або з іншими членами сім'ї. І не підігравайте юному таланту, адже дитяча фантазія може легко обійти уяву дорослих бабусі чи дідуся.
5. Не прискіпуйтесь до помилок!
     Попервах мета батьків полягає в тому, щоб зацікавити дитину письмом, і навіть якщо в неї є серйозні труднощі з базовою граматикою, залиште це на певний час і продовжуйте заохочувати її зусилля в епістолярному жанрі. Грамотність прийде пізніше. Головне, щоб через прискіпування до помилок ви не вбили в дитині бажання творчості й письмового самовираження.
6. Більше читайте
     Чим більше ви читаєте, тим краще пишете. При цьому, якщо дитині спочатку важко читати тривалий час – не біда! Ви можете компенсувати ці труднощі та все одно прищепити їй любов до читання.
    По-перше, читайте дитині вголос. Під час відпочинку й перед сном, а також в якості винагороди, адже батьківська увага та цікавий сюжет казки чи оповідання входять у список бажань дитини. Використання аудіокниг також може бути альтернативою традиційному читанню, адже воно дозволить розширити словниковий запас, а також привчити дитину до літературного стилю.
     Крім того, читання за допомогою високотехнологічних електронних пристроїв привабливе для дітей завдяки їхній любові до всіляких ґаджетів, тому використовуйте мобільний телефон і планшет в якості «приманки», за допомогою якої ви зможете зацікавити дитину й відкрити для неї чарівний світ читання.
     І, нарешті, крім перерахованих способів можна застосувати ще один: розглядайте або розмальовуйте журнали й розмальовки з мінімальною кількістю тексту та максимальною кількістю ілюстрацій. Цей вид занять також може бути доречним як початковий щабель у читанні.
Висновок
     Навички письма необхідно розвивати й постійно практикувати, тому що навіть про мислення освічені люди говорять так: «Думати – не означає перебирати думки, ходячи з кутка в куток, а означає записувати й переписувати їх знову і знову».
Приємної творчості й самовираження!

Комментариев нет:

Отправить комментарий