Майстер, що став символом епохи
https://nbu4kids.wordpress.com/2017/11/22/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80-%D1%89%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BC-%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%B8/- джерело

Народився 1 вересня 1937 року в селі Колісниківка Куп’янського району Харківської області. Дитинство в оточенні природи, за глибоким переконанням М.Сядристого, справило величезний вплив на формування його особистості.

Навчався у Харківському художньому училищі. Закінчив Харківський сільськогосподарський інститут

У мікросвіт Сядристий поринув на початку 1960-х рр., коли навчався в інституті. Його дуже зацікавила інформація про індійських та японських майстрів, які писали на рисових зернах. Але найбільше Микола був вражений, коли, дізнався, що вірменський мікромініатюрист Е. Тер-Казарян


Та це був лише початок. Своєю подальшою творчістю віртуоз продемонстрував, що підкувати комаху – справа не найскладніша.

Створенням мікромініатюр займається понад 50 років. Всі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією.

Створив мистецькі та технічні мікромініатюри:
• на вишневих і тернових кісточках (портретні барельєфи Т. Шевченка, С. Крушельницької, Данте та ін.),
• на зрізах зернят дикої груші і яблуні (акварельні портрети І. Франка, В. Симоненка, Мікеланджело, Е. Гемінгвея),
• з пелюсток безсмертника зроблена найменша у світі книга «Кобзар» Т.Г.Шевченка (розмір 0,6 мм). Книга має 12 сторінок, зашитих павутинкою;

• на половині виноградного зернятка (на вставленому склі – карта Закарпаття),
• найменші в світі шахи (шахівниця з фігурками розміщена на голівці шпильки; показана позиція гри однієї з партій Альохіна і Капабланки), в тому числі найменшу на Землі шахову фігуру. Золотий пішак у 3 мільйони разів менший за макову зернину.

За всі роки його праці Микола Сядристий створив понад сотню шедеврів, утвердивши появу нового виду мистецтва – мікромініатюри. Видатний митець і нині продовжує дивувати нас своїми витворами, які навіть у епоху комп’ютерних технологій та електроніки вважаються дивом.
Найбільш повно його твори представлені в Музеї мікромініатюр Миколи Сядристого на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Політехнічному музеї, Музеї мікромініатюр у Князівстві Андорра а також у м. Сентендре (Угорщина).
Про творчість Миколи Сядристого створено фільм «Між ударами серця».
У 2007 вийшов друком каталог з фотографіями і описом творів Миколи Сядристого (56 сторінок), який також містить біографічну довідку, перелік виставок та вірші. Каталог виданий трьома мовами (українською, англійською і німецькою).
Микола Сядристий – справжній символ епохи, адже диво-митця з Києва за його високородний талант вітав сам Папа Римський, радянські вожді, президенти багатьох країн світу. Мікросвіт, який створив і в якому живе Сядристий, дивує людей усієї планети.
Комментариев нет:
Отправить комментарий