Тоді, коли вночі поснули у лісі звірі та птахи, із свого дупла вилітає сова – нічний хижак. Повільно і зовсім нечутно лине вона над землею, дослухаючись до найменшого шереху. Пір’я у сови дуже м’яке, тому й літає вона безшумно.
Сова має гострий зір і чудовий слух. У неї, як і у кота, очі вловлюють найслабше світло, саме тому вона добре бачить і в сутінках, і в пітьмі. Тож жодна миша не сховається ніде, крім нірки – якщо встигне. Великі круглі очі, які ви можете побачити зі спини у сови, вводять в оману : насправді вони не на потилиці, а на обличчі. Просто цей птах легко повертає голову на 270 градусів, щоб незворушно стежити за своєю здобиччю навіть позаду себе. До речі, це вигадка, що сови вдень погано бачать. Вдень вони просто сплять у своїх дуплах. Гнізд не будують. Можуть і на горищі хати оселитися, якщо їх там ніхто не турбує.
Сова вистежує здобич з дерева. Сидить хижак непорушно, лише головою крутить у різні боки. Помітивши мишу, крота чи жабу, сова безшумно підлітає і вертикально падає вниз. Вона ніколи не схибить. Схопивши здобич гострими кігтями, птах летить у тихий куточок, щоб ніхто не заважав трапезі.
Живуть сови усюди – у лісі, пустелі, горах. Науковці знають близько 2 сотень видів цих птахів. Найменша сова важить 60 грамів (горобиний сич), а найбільша – пугач – до 3 кілограмів. Пугач полює на зайців, білок, глухарів і навіть на молодих козуль. Пугачів мало лишилося, тож цей птах занесений до Червоної книги України.
Сови надзвичайно корисні птахи. Вони не чіпають інших тварин у ті роки, коли мишей буває дуже багато, а полюють лише на цих шкідливих гризунів, рятуючи від них сільське і лісове господарство.
У більшості країн сови охороняються законом. Ці птахи водяться на всіх континентах, крім Антарктиди та деяких ізольованих островів.
https://nbu4kids.wordpress.com/2017/10/24/%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0/- джерело
Комментариев нет:
Отправить комментарий