Існує вислів – «сіль землі». Це означає – найголовніше, найпотрібніше. А ще й так кажуть: «В його мові зовсім нема солі…», тобто його мова пісна, нудна, нецікава.
Саме тому, що звичайнісінька кухонна сіль конче потрібна людині, слово «сіль» і в переносному розумінні означає те, без чого не можна обійтися. Люди почали солити свою їжу з давніх-давен. Навіть назви солі в різних народів дуже схожі. У нас, наприклад, – сіль. Латиною – sal. У французів – sel, у німців – salz.
Доросла людина споживає протягом року близько 6,5 кг солі. Ми маємо на увазі й сіль, котра є в різних продуктах, скажімо, в молоці. Без неї людський організм не може існувати. Той, хто працює в гарячому цеху, з потом втрачає багато солі і відчуває невтоленну спрагу, яку може вгамувати тільки ледь підсолена вода. Тим-то, вирушаючи у туристський похід, налий у свою флягу замість прісної води ледь підсолену.
Майже у всіх народів сіль – символ гостинності, вірності. Недарма і тепер, зустрічаючи найприємніших, найпочесніших гостей, їм підносять «хліб-сіль».
https://nbu4kids.wordpress.com/2017/10/03/%D1%81%D1%96%D0%BB%D1%8C-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%96/- джерело
Комментариев нет:
Отправить комментарий