воскресенье, 14 мая 2017 г.

    
Серед найбільших знакових символів українців є Мати і Родина. А ще, звичайно, рідна земля і свій садочок вишневий коло хати. Культ Матері сягає кількатисячної історії. Тому й не дивно, що свято Матері таке пошановане у нас. 
    В 2017 році День матері в Україні припадає на 14 травня.
   

  Історія свята налічує понад 100 років. Молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Сталось це далекого 1908 року. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Через два роки її прохання було почуте. Керівництво штату Вірджинія першим визнало День Матері як офіційне свято. Відтоді воно поширилось у всьому світі. День Матері в Україні почали святкувати ще в 1929 році. Через десять років заборона радянської влади відправила це свято у тривалу відпустку – до 1990-го. Саме тоді воно повернулося і набуває популярності.
       Красу материнства возвеличували завжди – в піснях, картинах, музиці та скульптурі. Окрім пошани до матері в цей день постає й інше питання – велика місія, що лежить на жінці. А саме: стати матір’ю, народити здорове потомство, разом із чоловіком виховати його і прожити вік у пошані та любові. Супровідними до цього питання стають інші – бажання мати дітей, можливість дати їм добре життя і добру освіту, виховати гідними людьми.
       Сучасне суспільство не завжди схвалює право жінки на те, аби бути матір’ю. На жаль. Жінка боїться втратити роботу, вилетіти зі звичної колії життя, втратити любов чоловіка, який не завжди усвідомлює свою роль батька. Так би не мало бути. Адже материнство – це не вибір людини, а Божий дар. Якщо дивитись на нього із такої позиції, то й діти, народжені в любові та із Божим благословенням, ідуть у власне життя із добрими намірами, несучи в серці щасливу долю та любов до світу. Як пісні співається: «Батько і мати – два сонця гарячих…»


   12 НАЙКРАЩИХ ПІСЕНЬ ПРО МАМУ

1. Пісня про матір – сл. Б. Олійника, муз. І. Поклада
2. Ніби вчора, рідна мамо – викон. Гурт «Ватра»
3. Чуєш, мамо – викон. Назарія Яремчука
4. Мамина світлиця – викон. Василь Зінкевич
5. Мамині очі – викон. Павло Дворський
6. Чорнобривців насіяла мати – сл. М. Сингаївського, муз. В. Верменича
7. Рідна мати моя (пісня про рушник) – викон. Дмитро Гнатюк
8. Мамо – викон. Оксана Пекун
9. Пісня про матір – викон. Михайло Сливоцький
10. Материнська любов – автор Микола Мозговий
11. Росте черешня в мами на городі – автор Анатолій Горчинський
12. Мамо, вечір догоря – викон. Ніна Матвієнко

Комментариев нет:

Отправить комментарий