Ксенія — популярне жіноче ім'я, яке із грецької перекладають як "гостинна", «іноземка», «мандрівниця», «гостя». Навіть давньогрецька назва Чорного моря (Понт Евксинський) походить від цього ж кореня, що означає «море гостинне».
Свята Ксенія жила у V столітті в Римі. Вона зреклась матеріальних благ і присвятила своє життя служінню Богові. Щоправда, її батько-сенатор готував доньці іншу долю – він мріяв пошлюбити її за багатого нареченого. В той час, коли родина готувалась до весілля, дівчина наважилась роздати все своє багатство потребуючим і однієї ночі, разом зі своїми двома служницями, покинула рідний дім. Дорога їх тривала довго і була нелегкою. Ксенія знала, що батьки шукатимуть її та двох підопічних, тому «замітала сліди». Так прибули вони на острів Коа, де оселились в невеличкому домі на окраїні поселення. Життя своє присвятили молитві і ділам у славу Божу, та нелегко давалось їм це. В цей час на острів Коа прибув отець Павло, ігумен монастиря св. Андрія в карійському місті Миласі, який і став духовним провідником трьох молодих жінок. З острова Коа вони вирушили до Миласі, де Ксенія придбала невеликий будинок і переобладнала його на монастир. Після смерті єпископа Миласі його наступником став ігумен Павло. Тоді він висвятив Ксенію на дияконесу. Ксенія допомагала в церкві та опікувалась жінками. Прожила преподобна Ксенія римлянка коротке, але праведне життя.
Знамениті Оксани
Гуцулка Ксеня – пісня, що стала однією з найвідоміших українських пісень у
XX ст. у світі. За однією з версій героїнею пісні Ярослава Барнича була вродлива Ксеня Клиновська з Небилова, що на Івано-Франківщині. Вона вчилась у композитора в Станиславові і надихнула його на створення пісенного шедевру. За іншою з версій автором знаменитої пісні став учитель зі села Семигинів Стрийського району Львівської області Роман Савицький, який музикою цікавився усе своє життя, хоч жодної спеціальної музичної школи не закінчував.
Оксана Петрусенко – українська оперна співачка . Одна з найкращих виконавиць українських народних пісень і романсів.
Оксана Баюл – українська фігуристка, перша олімпійська чемпіонка незалежної України, (XVII Олімпійські зимові ігри, Ліллегаммер, Норвегія, 1994). Дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи (1993, 1994), чемпіонка світу (1993). Почесний громадянин Дніпра.
Оксана Забужко – українська письменниця, поетеса, філософ, літературознавець. Її твори перекладено багатьма мовами та відзначено престижними нагородами. Оксана Забужко – авторка багатьох книг і есеїв, зокрема повісті «Казка про калинову сопілку» та великого роману «Музей Покинутих Секретів».
Оксана Караванська – одна із найкреативніших дизайнерів України, чиї роботи добре знають в Україні та за кордоном, учасниця багатьох престижних конкурсів та показів мод. Оксана Караванська – авторка «Стильної книжки для панянки».
Комментариев нет:
Отправить комментарий