Колись Новий рік святкували восени. Тоді прикрашали двори та будинки ялинковими і сосновими гілками, стріляли з гармат та рушниць, запалювали вогні. З часом прикраси перемістилися в будинки. Люди вірили, що прикрашаючи новорічну ялинку, вони роблять злі сили добрішими. Зараз без зеленої красуні – справжньої, із самого лісу, або штучної – не обходиться жодне Новорічне свято.
Спочатку ялинку прикрашали доволі просто. Поступово на її гілочках з’явилися горіхи, солодощі, різнокольорові кульки (замість традиційних яблук), а на верхівці – зображення сонця, вирізане з цупкого паперу або зроблене із соломи, що пов’язувало цю прикрасу із сонячним циклом.
Певний час обов’язковою ялинковою прикрасою було 12 стрічок – за кількістю місяців у році. Вішали також прикраси із соломи у вигляді сніжинок, зірочок, фігурок – як природних талісманів, тому що використання соломи мало сприяти врожаю у наступному році.
Про звичай запалювати на ялинці вогні розповідає така легенда. Коли у Віфлеємі народився Спаситель, всі: і янголи, і люди, і рослини, і тварини – намагалися зазирнути у середину печери, щоб побачити немовля. За легендою, поблизу входу в печеру росли тридерева: струнка пальма, чудова олива та скромна зелена ялинка. Коли пальма та олива вирішили піти до печери та вклонитися Божественному немовляті, ялинка попрохала взяти її з собою. Але пихаті пальма та олива відмовили їй у цьому. Цю розмову чув ангел і промовив:
– Люба ялинонько, я звеличу тебе й прикрашу краще від твоїх сестер!
Глянувши на всіяне яскравими зірками небо, він зробив знак, і одна за одною зірки почали скочуватися на землю, прямісінько на зелені ялинчині гілочки, і незабаром вона засяяла блискучими вогниками. Ось чому зараз ялинка горить яскравими вогнями.
https://nbu4kids.wordpress.com/2016/01/04/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D1%8F%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0/ - джерело
Комментариев нет:
Отправить комментарий