четверг, 10 сентября 2015 г.

Урок української мови, 3 клас

УРОК № 1

Тема.     Частина мови – іменник. Складання речень.
Мета.  Дати уявлення про іменники; учити спостерігати за лексичними   значеннями слова; учити ставити питання до назв предметів і назв істот; закріпити вимову і написання слова портфель; розвивати спостережливість, увагу; виховувати працелюбність.

Обладнання. Предметні малюнки.




Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. Каліграфічна хвилинка

                 М МО сл во мова слово

                 Мова рідна,слово рідне,
                 Хто вас забуває,
                 Той у грудях не серденько,
                 А лиш камінь має.
                                 ( С. Воробкевич )

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

-         З чого складається наша мова? З чого складаються речення ?
-         Слова – це частина мови. Кожне слово щось означає. Про значення слів ми будемо говорити на наступних уроках. Сьогодні ми починаємо вивчати слова, які означають назви предметів.


ІV. Вивчення нового матеріалу.

      1. Слово вчителя
                            - Книжка, дошка, кабінет,
                              Печиво, повидло, мед,
                              Чоботи, штани, кашкет,
                              Мотоцикл, велосипед –
                              Знайте, діти, наперед:    
                              Кожен з них  - це є предмет.
                              То ж хто це і що це – вже не секрет.
                              Імя своє й назву має кожен предмет.   

       - А на які питання відповідають ці слова, ви дізнаєтесь, прочитавши правило на с. 87.
       2. Робота з підручником. Вивчення правила на с. 87.
       3. Вправи на правильну постановку питань хто? і що? до слів.

     - Пограємо в гру. Ви будете виходити до дошки, братимете питання хто? або що?, а потім називатимете предмет, зображений на картці.
Зразок.           Що це? Це – м’яч.
                        Хто це? Це – їжак.

     4. Виконання вправи 184, с. 86.

     - Розгляньте малюнки? Дайте відповіді на питання.
     Які слова відповідають на питання хто? Які слова відповідають на питання що?
     - Запишіть за зразком.
     - Зверніть увагу на слово портфель. Запам’ятайте його правопис. Поділіть слово на склади.

     5. Виконання вправи 186, с. 87.

     - Які слова треба записати в другу колонку?
     - Запишіть слова за зразком.
     - Чому до слів першої колонки ставиться питання хто?, а до слів другої колонки – питання що?
     - Усно складіть з кожною парою слів речення.

V. Фізкультхвилинка.

      Гра Естафетну паличку передавай – слово називай.
      Діти передають один одному паличку, називаючи слова, які відповідають на питання що? Потім гра продовжується зі словами, які відповідають на питання хто?

VI. Узагальнення і систематизація знань.

     1. Гра ” Добери слова .
      - Усно доберіть кілька назв предметів. На які питання вони відповідають?
         Іграшки –
         Звірі –
         Птахи –
         Овочі –
         Фрукти –
         Професії –

      2. Самостійна робота. Виконання вправа 187, с. 88.
      Перевірка виконаного.

      3. Розвиток мовлення. Вправа 188, с. 88.
      - Прочитайте текст. Про що він?
      - Підготуйте розповідь про те, що міг би розповісти портфель про свого неохайного господаря.
      - Запишіть заголовок і відповідь. Які ці речення за метою висловлювання?

VII. Підсумок уроку.

- З якими словами ми сьогодні ознайомились?
- Які слова відповідають на питання що?, а які на питання хто?
- Вимову і написання якого слова треба запам’ятати?

VIII. Домашнє завдання
       Вправа 189, с. 89.


Комментариев нет:

Отправить комментарий