суббота, 29 июля 2017 г.

Читачам ХХІ ст


ТОП-30 порад батькам школярів молодших класів

1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.
2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.
3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.
4. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
5. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
6. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.

вторник, 18 июля 2017 г.

До здоров’я – кроком руш!

  Бананова арифметика                          
Що означають наклейки на бананах?
• Чотиризначний код, що починається цифрами 3 або 4, означає, що у вирощуванні бананів застосовували добрива і пестициди.
• П’ятизначний код, що починається цифрою 9, підказує: купуй банан сміливо, він вирощений традиційним – органічним способом (без добрив і пестицидів).

вторник, 11 июля 2017 г.

Ховрахобілки


Ховрахобілки мешкають у південній Африці, на південь від ріки Оранжевої, а також у кам’янистих місцях пустелі Карру. Довжина їхнього тіла й довжина хвоста приблизно однакові – 20-30 см. Живуть ці тварини в неглибоких нірках,які мають декілька виходів і переходів. Зовні ховрахобілки дуже схожі на звичайних білок, але, оскільки вони живуть у норах, їх ще називають земляними. Це дуже цікаві до всього тварини, які, побачивши людину, обов’язково перебіжать їй дорогу. Саме тому з багатьох африканських мов назва ховрахобілки перекладається як «той, хто перебігає дорогу».
Коли ховрахобілка б’ється з ворогом або захищає свою територію, її хвіст розпушується.

понедельник, 3 июля 2017 г.

Кажан – чемпіон


                      Привіт, друзі!
А чи знаєте ви, що дотепер чемпіоном з літання був чорний стриж. Він розвиває швидкість до 110 кілометрів на годину. Та нещодавно учені встановили, що рекорд швидкості у горизонтальному польоті належить не птахам, а ссавцям. Складчатогубий кажан, який водиться у Бразилії, за годину долає 160 кілометрів! Щоб виміряти його швидкість, кажану прикріпили легкий радіопередавач, а сигнал із нього фіксував спеціальний дрон.